Skip to content
Free Shipping On Every Order!
Free Shipping On Every Order!
Are You Afraid to Feel?

Bojite li se osjećati?

Za mnoge je ljude izraziti teške emocije ili priznati da imate „negativne“ osjećaje poput tuge ili bijesa koji se osjećaju teško ili čak nemogućim. Puno je ljudi koji se ne žele osjećati anksiozno ili povrijeđeno ili uznemireno, pa potiskuju te osjećaje u stranu i odluče ih ignorirati. A najznačajniji razlog za to čine zato što se boje svojih emocija.

Zašto se bojati emocija?

To je složen odgovor razumjeti zašto se toliko ljudi boji osjećati snažne, intenzivne ili takozvane negativne emocije. Ali primarni razlog je taj što su ih, iz bilo kojeg razloga, učili da ti osjećaji jednostavno nisu prihvatljivi. Bilo da je ta poruka stigla od vaših roditelja ili drugih skrbnika u ranoj dobi, od supružnika ili partnera kasnije u životu ili od supervizora na poslu, uobičajena razmišljanja, nažalost u našem društvu je da jednostavno treba biti jak i prevladati. Razdoblje.

Stručnjaci za mentalno zdravlje diljem svijeta reći će vam da "usisavanje" nije valjan mehanizam za rješavanje problema. Odbacivanje ili ignoriranje osjećaja u stvari ih ne natjera da nestanu. To znači da ostaju, neobrađeni i pogrešno shvaćeni, i na kraju će pronaći nove načine da se manifestiraju, uključujući utjecaj na vaše mentalno, fizičko i emocionalno blagostanje tijekom vremena.

U našem društvu emocije se često vide kao znak slabosti. A kad nemate mnogo prakse u rukovanju tim intenzivnim osjećajima, čak i samo mali njihov izraz može biti zastrašujući i kao da ćete se iznenada raspasti i nećete se moći oporaviti. Na kraju, sve to držite unutra.

Strah od toga kako će nas drugi vidjeti drugi je razlog zašto su se ljudi odlučili zanemariti ili izraziti svoje osjećaje. Ako se percipiraju kao emocionalni, mogli bi vas povrijediti ili izdati drugi. Naša kultura cijeni sreću, a kad vidimo druge kako izražavaju tugu ili strah, najčešća je reakcija vidjeti ih kao slabe umjesto jake. Toliko cijenimo sreću da mnogi vjeruju da, ako imate neku drugu emociju koja nije sreća, vaš je život u disfunkciji i nećete moći biti zadovoljni ili ispunjeni.

Učenje kako prihvatiti svoje osjećaje

Kad prestanete ignorirati ili odgurnuti svoje emocije i naučite ih stvarno doživjeti i izraziti, vidjet ćete da to nije popustljiv, egocentričan pristup životu, već onaj koji vam zapravo daje više energije i radosti. Kad vam se uvijek ispune osjećaji, potrebno vam je puno mentalne snage i stalne budnosti. Kada naučite prepoznati i razumjeti svoje emocije i osjetiti ih, također naučite da možete krenuti dalje od svojih osjećaja i postati puno produktivniji i sretniji.

Potrošnja samo malo vremena na doživljavanje, priznavanje i obradu svih vaših emocija, ne samo pozitivnih, može vam ostaviti mnogo više mentalnog i emocionalnog prostora nego što biste zamislili, jer niste uvijek zabrinuti i nestrpljivi oko toga tko ste nosit će se s neočekivanim ili rješavati probleme i razočaranja.

Kad si dopustimo da iskusimo sve svoje emocije, također učimo da su svi osjećaji samo privremeni i da imaju samo utjecaj na vaš život kakav želite da imaju. Ali, kad živite u strahu od svojih emocija, svi oni imaju previše moći i kontrole nad svime što radite.

Završne misli

Kad prestanete pokušavati odgurnuti ili zanemariti emocije koje je potrebno osjetiti, kad prigrlite sve osjećaje koji život čine bogatim i zanimljivim, vidjet ćete da se nema čega bojati kada su u pitanju vaše emocije. I izražavanjem i iskustvom, vaš život postaje ugodniji i zadovoljavajući, ni manje.

Previous article How to Increase Testosterone Naturally in Men?

Leave a comment

Comments must be approved before appearing

* Required fields